
The Story Mama Power Kale Salad Dressing
Mama Power kale salad dressing was created while trying to get my son, who is a picky eater, to eat something green. I got kale from my garden and was determined to get him to eat veggies that were not just yellow or orange. I mixed up some of my favorite salad dressing ingredients and he loved it. He ate kale salad! I was overjoyed at my creation and I found a power in it. I found my Mama Power. Mama Power kale salad dressing is now my go to seasoning for kale and all veggies. It is wonderful on kale, but it can be used on any raw or cooked veggie, pasta, and poultry. This dressing is truly a one a done for flavorful dishes. People eveywhere can now enjoy Mama Power kale salad dressing!
Our Products
-
Mama Power Kale Salad Dressing 12 ounce
- Regular price
- $12.00
- Sale price
- $12.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Mama Power Kale Salad Dressing 1 Gallon
- Regular price
- $70.00
- Sale price
- $70.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Case of 12 Mama Power Kale Salad Dressing
- Regular price
- $120.00
- Sale price
- $120.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out
Testimonials
All natural ingredients
At Mama Power Foods, we take pride in providing our customers with simple ingrediients that are burting with flavor and satisfly tasebuds.

Where to find Mama Power kale salad dressing
Looking for Mama Power Kale Salad Dressing?
We are currently available online where we ship directly to your doorstep. We are also available in stores in the Atlanta area. You can find our wonderful kale salad dressing at:
Mutana Market, West End Atlanta, GA
Nuts n' Berries Healthy Market, Decatur and Brookheven, GA
Oyun Market, College Park, GA
Wadada Healthy Market & Juice Bar, West End Atlanta, GA

your options with Mama power kale salad dressing and marinade

Wonderful Kale Salad

Salmon Appetizers

Tasty on avocado toast
Contact us
Please feel free to contact us!
customercare@
mamapowerfoods.com

Mama Power Kale Salad Dressing is available for wholesale.
The 12 ounce jar is $84.00 and there are 12 units per case. The gallon comes in a case of 4 units at $200.00 per case. Please email us at customercare@mamapowerfoods.com for any additional information. We look forward to working with you!